a
444 51 44
Çağrı Merkezi
Share
MALATYA KENT KONSEYİ DOĞRU BİR ÜNİVERSİTE SEÇİMİ İÇİN DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİYOR

Malatya Kent Konseyi; üniversite ve dershane işbirliği sağlayarak YSK’ye girip tercih yapma hakkı kazan öğrencilere katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda İstanbul Aydın Üniversitesi, Sentez Dershanesi ve Kent Konseyi Eğitim Öğretim Çalışma Grubu’nun gönüllü hocaları ile birlikte Yeni Cami Meydanında kurulan Tercih Merkezinde danışmanlık hizmeti veriliyor.

Pandemi sürecinden dolayı maske, sosyal mesafe ve diğer hijyen kurallarına özen gösterilen tercih merkezi, tercih yapacak öğrencilerin ve gelecek dönem sınava girecek olan üniversite adaylarının uğrak mekanı oldu

Üniversite hayatının öğrenciler için hayatlarının en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu ifade eden Eğitim Öğretim Çalışma Grubu Temsilcisi Adem Doğan, “Bu dönüm noktasını en iyi şekilde geçebilmek için yapılan üniversite tercihleri çok önemli. Bizler de bu dönemi önemsediğimiz ve öğrencilerimize kolaylık sağlamak istediğimiz için böyle bir çalışma yapıyoruz” dedi.  Doğan, “Yapmış olduğumuz çalışmalarda Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımızın ciddi yardımlarını ve desteklerini görüyoruz. Malatya Kent Konseyi Eğitim ve Öğretim Çalışma Grubu olarak kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Tercih Merkezi 6-14 Ağustosta Hizmet Verecek

Sentez Eğitim Kurumu Rehber Öğretmeni Merve Topaloğlu, “Tercih zamanı doğru tercih noktasında, doğru bölüm seçimi ve rehberlik konularında tüm öğrencilerimize desteğimizi sürdürüyoruz. Malatya Kent Konseyi Eğitim Öğretim Çalışma Grubu, Sentez Eğitim Kurumları ve İstanbul Aydın Üniversitesi olarak 6-14 Ağustos tercih tarihleri arasında öğrenci ve velilerimizin yanındayız” dedi.

Tercih Merkezini ziyaret eden öğrenciler, “Geleceğe dair kaygılarımız ve endişelerimiz var. İyi bir üniversite tercihinin en azından bu endişelerimizi azaltacağına inanıyoruz bu yüzden Malatya Kent Konseyi ve Sentez Eğitim Kurumlarının açmış olduğu standa geldik. Sorunlarımıza çözüm noktasında bizlere çok yardımcı oldular, kendilerine teşekkür ederiz” dediler

 Malatya Kent Konseyi’nden verilen bilgiye göre; Tercih Merkezinin 6-14 Ağustos 09:00 - 18:00 saatleri arasında Soykan Meydanında ücretsiz olarak tercih danışmanlığı hizmeti verileceği belirtildi.