a
444 51 44
Çağrı Merkezi
Share
CBS FAALİYETLERİ

Gerçek Zamanlı Yerel Sabit GNSS (CORS)ağları çalışması kapsamında Büyükşehir’e ait birimlerin ve Maski genel müdürlüğünün birimlerinde kullanılan 1 adet referans istasyonu büyükşehir sonrası ilçelerde de yapılan çalışmalarda yetersiz kalması sonucu birçok firmadan teklif ve sunumlar değerlendirilerek Darende, Arguvan ve Pütürge ilçelerine demo istasyonlar kurulup test edilerek toplanan raporlar ve yapılan ölçümler sonrasında da  il sınırını kapsayacak şekilde 4 adet daha referans istasyonu kurularak hizmet vermeye başlamıştır.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 AYKOME

Belirtilen modüller üzerinden haritada üzerinden kazı yapılacak nokta işaretlenerek talep oluşturma kazının nitelikleri detay bilgileri girebilmektedir. Kazı talep formları alınabilmekte olup aykome tarafından bilgiler kontrol edilerek kazı izni verilmektedir.

 
  

 

 

 

UKOME

UKOME modülünde harita üzerine açık ve kapalı otopark çizimi, taksi ve toplu taşıma durağı,  kavşak ve hat güzergahı ile trafik levhaları yukarıdaki menülerden harita üzerine çizilebilmektedir.

 

 


 

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         


           

AKOM -Akom modülünde harita üzerinde animasyon görüntüleme olay takip etme telefon rehberi oluşturma kapı numarası cadde sokak ve bina çizme menüleri ile anlık meteoroloji verilerini görüntüleme menüleri ile kayıt işlemleri yapılabilmektedir.

 

 

 

 

 

KENT BİLGİ SİSTEMİ  KBS modülünde İl, ilçe, Mahalle, Yol, Bina, Kapı ve Bağımsız bölümler oluşturularak UAVT üzerinden eşlemelerini yapmak; beraberinde AKS sistemi ile de ruhsat işlemleri yapılabilmektedir. Tapu kadastro Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol de sisteme entegre edilerek anlık tapu kayıt bilgilerine ulaşılabilmektedir. Ayrıca Kps sistemi ile yapılmış olan protokol kapsamında kişi ve ikamet bilgilerine ulaşım sağlanmış olup tebligat işlemlerinde kolaylıklar sağlanmıştır.

  

ORTOFOTO

Bakanlık Ortofoto

Güncel ortofoto aracılığı ile harita üzerine işlenen ilçe sınırları mahalle sınırları cadde sokak çizgileri binaların eksik ve hatalı kısımları düzeltilmesinde önem arz etmektedir

 

 

 

 


 İl Emniyet Müdürlüğünden alınan kaza verileri 

 

 

 

 

 

 

İl Jandarma Komutanlığından alınan kaza verileri

 

 

 

 

 

 

 
İlçe entegrasyonları için tarafımızca geliştirilen numarataj talep ve onay programı

 


 

 

 

  


  

 


Kadastral Verilerin Alınması