a
444 51 44
Çağrı Merkezi
Ahmet ÖZER

1962 yılında Malatya'da doğdu. İlkokulu Malatya Sakarya İlköğretim okulunda okudu. Ortaokulu Gazi orta okulunda, Liseyi Malatya Turan Emeksiz Lisesinde okudu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Bazı özel şantiyelerde fabrika, konut ve Üniversite kampusünde denetçi mühendis olarak görev yaptı.

1990 yılında Malatya Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğünde memurluk görevine başladı. 20 yıl İmar İşleri Müdürlüğünde görev yaptıktan sonra 2010-2011 yılları arasında Ruhsat Denetim Müdürlüğünde görev yaptı. 2011 yılından sonra Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü görevinde bulundu.

Malatya Belediyesi’nde 20 yıl İmar İşleri Müdürlüğü görevinde Emanet komisyonu başkanlığı, Malatya içme suyu şebekesinin  Kabul komisyonu üyeliği, Maşti terminal inşaatında kontrol görevlisi, Büyükşehir Belediye binasının proje kontrolü, revizyon imar planı çalışmaları, kentsel dönüşüm ve benzeri birçok projelerde kontrol ve denetim mühendisi olarak görevlendirildi. İlçe ve belde belediyelerine geçici görevlendirme ile imar mevzuatında danışmanlık görevinde bulundu. Yurt içi ve yurt dışında mesleki birçok eğitim seminerlerinde bulundu.

Büyükşehir olma sürecinde ihdas edilen Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı bünyesinde Çevre Koruma Şube Müdürlüğü görevine atandı. Şu anda Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı görevini yürütmektedir.